Kategórie

Výrobcovia

PayPal Verified

PayPal LogoAteliérové dáždniky

Ateliérové dáždniky
Štúdiové dáždniky rozdeľujeme na tri základné typy:
1. Biely difúzny (transparentný) dáždnik – tento dáždnik je možné využiť dvomi spôsobmi.
- Svetlo priamo prechádza cez polo priepustnú bielu látku a zmäkčené dopadá na fotografovaný objekt. Týmto spôsobom svetlo síce nezmäkčíme tak výrazne, ako napr softboxom, ale strata výkonu zas nie je taká veľká, ako pri použití softboxu.
- Druhá možnosť použitia difúzneho dáždika je opačná. Záblesk smeruje takisto do dáždnika, no otočený je tak, že svetlo smeruje od fotografovaného objektu, na ktorý dopadá v tomto prípade len časť svetla, odrazeného od vnútra dáždnika. Týmto spôsobom docielime ďaleko výraznejšieho zmäkčenie záblesku, bohužiaľ za cenu veľkej straty intenzity.

Všetky ďalšie dáždniky sú odrazové, pričom sa delia na dva druhy:
- Jednovrstvové sú z jednoduchej látky, ktorá má na vnútornej strane nanesenú odrazovú vrstvu (bielu, striebornú, alebo zlatú) Jednovrstvové odrazové dáždniky sú lacnejšie, než dvojvrstvové, ale prepustia časť záblesku a v niektorých prípadoch môžu oslepovať fotografa.
- Dvojvrstvové dáždniky sú drahšie a pozostávajú z vrchnej čiernej látky, ktorá by nemala prepustiť záblesk a z vnútornej látky s odrazovou vrstvou (opäť biela, strieborná, alebo zlatá.

2. Biely odrazový dáždnik - použijeme ho tak, že záblesk nasmerujeme opačným smerom od fotografovaného objektu, na ktorý dopadá v tomto prípade len svetlo odrazené od bieleho vnútra dáždnika. Svetlo zmäkčené týmto spôsobom je ideálne pre nasvietenie portrétov alebo niektorých produktov.

3. Strieborný odrazový dáždnik - slúži na dosiahnutie studeného tónu fotografie. Používa sa rovnakým spôsobom ako biely odrazový dáždnik- záblesk nasmerujeme opačným smerom od fotografovaného objektu, na ktorý dopadá v tomto prípade len svetlo odrazené od strieborného vnútra dáždnika. Používame ho, keď chceme fotografii dodať "kovový nádych" uplatnenie má aj pri portréte, napríklad ak máme model so zaujímavou vráskavou tvárou, alebo inými charakteristickými črtami, ktoré týmto kovovým tónom ešte zdôrazníme.

4. Zlatý odrazový dáždnik - používa sa podobným spôsobom, ako strieborný, len s tým rozdielom, že jeho použitie zafarbuje fotografiu do teplých tónov.Odber noviniek

Posielajte mi novinky mailom

Spätná väzba

Prosím pošlite nám hodnotenie

Štatistika stránky

Položiek v ponuke
Položiek v ponuke 957

Kategórie tovaru
Kategórie tovaru 134